Jakiej wielkości plazmę wynająć? PORADNIK

Bardzo często Klienci zadają nam pytanie jakiej wielkości plazmę wynająć. Mówimy tutaj oczywiście o „plazmie” w rozumieniu potocznym, tj. o dużym monitorze, bądź telewizorze niezależnie od tego, czy jest to właśnie ekran plazmowy, LCD, czy LCD LED. Kwestia wielkości plazmy ściśle związana jest z budżetem i wymaganiami konkretnego wydarzania. O ile za duża plazma zwykle nie stanowi problemu – co najwyżej nadwyręży budżet Klienta bądź np. zajmie całe stoisko targowe – to już wybór ekranu zbyt małego może np. położyć całą prezentacje.

Wynajęta plazma zwykle nie stanowi głównego ekranu na średnich i dużych imprezach, gdzie górę biorą ściany LEDowe, czy ekrany projekcyjne. Odwrotnie wygląda sprawa na małych konferencjach, szkoleniach i tym podobnych wydarzeniach. Plazma stanowi często główne źródło odbioru prezentacji; dobór odpowiedniej wielkości ekranu jest w tedy niezwykle ważny.

Jeżeli prezentacja ppt. zawiera tekst napisany standardową czcionką, maksymalne oddalenie od ekranu, aby ją odczytać to: dla plazmy 42″ ok. 3m, dla 50″ ok. 5, dla 60″ ok. 7m. Dla większych odległości należy wstawić drugą linie plazm, bądź dać większy ekran. To drugie rozwiązanie często implikuje konieczność przesiadki np. na diodę, bądź ekran projekcyjny. Sprytnym zabiegiem jest zawsze powiększenie czcionki, co jednak nie zawsze jest możliwe; prezentacja może też zawierać grafiki i pliki wideo z drobnymi detalami.

Inaczej sprawa wygląda, gdy na monitorze nie jest wyświetlana prezentacja a np. wyświetla się logo w tle spotkania, bądź leci filmik promocyjny również jako tło. Wtedy można spojrzeć na prezentowane tutaj wytyczne z większą tolerancją. Zawsze warto jednak zwrócić uwagę, aby ekran nie zginął w tle w dużym pomieszczeniu z uwagi na to że jest taki mały. W długich salach, korytarzach itp. stosuje się zwykle więcej ekranów co kilka metrów w rzędzie.

W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości zapraszamy do kontaktu z nami. Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania i prześlemy bezpłatną wycenę. Zajmujemy się obsługą techniczną konferencji, eventów itp. na terenie całego kraju. Pełna oferta monitorów / telewizorów LCD / LED / plazmowych na wynajem dostępna jest tutaj.

0