Jakiej wielkości plazmę wynająć? PORADNIK

Jakiej wielkości plazmę wynająć? PORADNIK

Wypożyczalnia plazm 42 cale
Ekrany o przekątnej 42″ (szerokość 100 cm) jako główny ekran sprawdzą się wyłącznie na małych, kameralnych prezentacjach.

Bardzo często Klienci zadają nam pytanie jakiej wielkości plazmę wynająć. Mówimy tutaj oczywiście o “plazmie” w rozumieniu potocznym, tj. o dużym monitorze, bądź telewizorze niezależnie od tego, czy jest to właśnie ekran plazmowy, LCD, czy LCD LED. Kwestia wielkości plazmy ściśle związana jest z budżetem i wymaganiami konkretnego wydarzania. O ile za duża plazma zwykle nie stanowi problemu – co najwyżej nadwyręży budżet Klienta bądź np. zajmie całe stoisko targowe – to już wybór ekranu zbyt małego może np. położyć całą prezentacje.

Wynajem plazmy 42 cale na targi
Wynajem ekranu 42 cale jest także dobrym rozwiązaniem na małe stoiska targowe.

Wynajęta plazma zwykle nie stanowi głównego ekranu na średnich i dużych imprezach, gdzie górę biorą ściany LEDowe, czy ekrany projekcyjne. Odwrotnie wygląda sprawa na małych konferencjach, szkoleniach i tym podobnych wydarzeniach. Plazma stanowi często główne źródło odbioru prezentacji; dobór odpowiedniej wielkości ekranu jest w tedy niezwykle ważny.

Wynajem plazmy 60 cali na konferencje
Tam gdzie oddalenie odbiorcy od ekranu wynosi więcej niż 4-5m zalecamy wynajem plazmy 60″.

Jeżeli prezentacja ppt. zawiera tekst napisany standardową czcionką, maksymalne oddalenie od ekranu, aby ją odczytać to: dla plazmy 42″ ok. 3m, dla 50″ ok. 5, dla 60″ ok. 7m. Dla większych odległości należy wstawić drugą linie plazm, bądź dać większy ekran. To drugie rozwiązanie często implikuje konieczność przesiadki np. na diodę, bądź ekran projekcyjny. Sprytnym zabiegiem jest zawsze powiększenie czcionki, co jednak nie zawsze jest możliwe; prezentacja może też zawierać grafiki i pliki wideo z drobnymi detalami.

Inaczej sprawa wygląda, gdy na monitorze nie jest wyświetlana prezentacja a np. wyświetla się logo w tle spotkania, bądź leci filmik promocyjny również jako tło. Wtedy można spojrzeć na prezentowane tutaj wytyczne z większą tolerancją. Zawsze warto jednak zwrócić uwagę, aby ekran nie zginął w tle w dużym pomieszczeniu z uwagi na to że jest taki mały. W długich salach, korytarzach itp. stosuje się zwykle więcej ekranów co kilka metrów w rzędzie.

Wypożyczenie telewizora 60 cali
Wynajem telewizora 60″ polecamy na wydarzenia o istotnym znaczeniu niezależnie od ich wielkości.

W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości zapraszamy do kontaktu z nami. Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania i prześlemy bezpłatną wycenę. Zajmujemy się obsługą techniczną konferencji, eventów itp. na terenie całego kraju. Pełna oferta monitorów / telewizorów LCD / LED / plazmowych na wynajem dostępna jest tutaj.

Wypożyczenie plazmy 50 cali na konferencje prasową
Gdy na plazmie wyświetlane jest logo stanowiące tło prezentacji możemy zaoszczędzić na wypożyczeniu plazmy biorąc np. 50-tkę; jest to sensowny kompromis między wielkością a ceną wynajmu.