Wyświetlanie wszystkich wyników: 7

Wynajem ekranów projekcyjnych – czy potrzebuję ekranu?

Ekran projekcyjny służy do wyświetlania treści rzucanych przez projektor. Dlatego też wynajem ekranów projekcyjnych zalecamy wszędzie tam, gdzie nie ma dużej, jednolitej, gładkiej, białej powierzchni na której można wyświetlić obraz. Głównym parametrem ekranu projekcyjnego jest jego szerokość. Wysokość wynika z proporcji (4:3, 16:9, 16:10). Pierwsza wartość to szerokość, druga to właśnie wysokość.

 

Wynajem ekranów projekcyjnych – jakie są typy ekranów?
Ekrany projekcyjne na trójnogu

Są to najpopularniejsze ekrany projekcyjne w naszej wypożyczalni. Wypożyczamy je na małe prezentacje biznesowe, szkolenia, warsztaty. Najpopularniejsze rozmiary ekranów projekcyjnych na trójnogu to 175, 200 lub 240 cm szerokości. Wysokość powierzchni projekcyjnej zależy od stopnia rozwinięcia z kasety. Dopasowuje się ją do proporcji wyświetlanego obrazu (np. 16:9, 16:10, 4:3). Trójnóg (stojak) jest zintegrowany z ekranem. Wysokość samej konstrukcji ekranu (wysokość powierzchni projekcyjnej względem stojaka) jest także regulowana. Całość jest składana i może zostać przewieziona samodzielnie samochodem osobowym (za wyłączeniem aut typu cabrio, coupe itp.). Należy pamiętać, że ekrany projekcyjne na trójnogu służą jedynie do projekcji przedniej (projektor stoi przed ekranem).

 

Ekrany projekcyjne podwieszane

Ekrany projekcyjne podwieszane są ekranami stosowanymi w instalacjach stałych dlatego też rzadziej wykorzystuje się je w branży eventowej. Mocowane są one do sufitu, ściany lub umieszczane w suficie podwieszanym w specjalnej kasecie. Ze względu na sposób opuszczania płótna projekcyjnego wyróżniamy ekrany ręczne, gdzie ekran rozwija się poprzez pociągnięcie za rączkę lub sznurek. Większą wygodę zapewniają ekrany elektryczne, gdzie sterowanie odbywa się przyciskiem, z pilota, bądź poprzez panel sterowania.

 

Ekrany projekcyjne ramowe (ang. fast-fold)

Ekrany projekcyjne ramowe typu fast-fold są profesjonalnymi ekranami przeznaczonymi do wielkoformatowych projekcji eventowych, konferencyjnych lub telewizyjnych. Ekran składa się ze sztywnej, szybko składanej, lekkiej aluminiowej ramy; napinanego płótna projekcyjnego, które po nałożeniu jest idealnie równe, naciągnięte i gładkie.

Rozstawienie ekranu typu fast-fold jest szybkie, zajmuje od 10 minut do pół godziny zależnie od wielkości ekranu.

Szerokość ekranu to od ok. 3 do 8 metrów, chociaż zdążają się większe i mniejsze. Ekrany występują w proporcji 16:9 lub 4:3. Całość po złożeniu może zostać przewieziona małym samochodem typu kombi lub mały autem dostawczym, vanem. Nasze najpopularniejsze ekrany ramowe o szerokości 3 i 4 metrów składają się do torby transportowej o wielkości zbliżonej do torby na kije golfowe i mogą być przewiezione w bagażniku większego auta lub na tylnym siedzeniu auta osobowego.

To co wyróżnia ekrany projekcyjne ramowe typu fast-fold od innych ekranów, to to, że mogą służyć także do tylnej projekcji, to znaczy projektor może być ustawiony za ekranem. Posiadamy odpowiednie płótna projekcyjne do projekcji wstecznej właśnie.

 

Wynajem ekranów projekcyjnych – jaki format ekranu projekcyjnego?

Format, bądź proporcja ekranu projekcyjnego to stosunek jego szerokości do wysokości. Najczęściej spotyka się ekrany projekcyjne w formacie 16:9, czyli format taki jak telewizory i duża cześć laptopów. Format 4:3, czyli format taki jak kiedyś miała większość prezentacji .ppt. Ekrany projekcyjne na trójnogu i podwieszane mają format przeważnie 1:1 lub 4:3. Z uwagi, że płótno projekcyjne wysuwa się z kasety, użytkownik może samodzielnie dopasować proporcję ekranu do pożądanego formatu.

 

Wynajem ekranów projekcyjnych – projekcja tylna czy przednia?

Na wstępie należy przypomnieć, że do projekcji tylnej można wykorzystać jedynie ekrany ramowe.

Większość ekranów projekcyjnych ma białą, nieprzepuszczającą powierzchnie do projekcji przedniej. Znaczy to, że projektor musi być umieszczony przed ekranem.

Do projekcji tylnej wykorzystuje się powierzchnie szare, przepuszczające światło projekcyjne. Projektor ustawiony jest za ekranem, obraz ogląda się natomiast przed nim. W przypadku projekcji tylnej niezbędne jest wprowadzenie korekty sposobu wyświetlania obrazu na projektorze na projekcję tylną (odwróconą / lustrzane odbicie).

 

Wynajem ekranów projekcyjnych – jaka wielkość ekranu?

Wielkość ekranu zależy od tego, jakie mamy potrzeby projekcyjne, czyli jakiej wielkości audiencja będzie uczestniczyć w wydarzeniu i jakiej wielkości pomieszczenie mamy do dyspozycji.

W pomieszczeniach biurowych, mały i średnich salach konferencyjnych stosuje się głównie ekrany projekcyjne na trójnogu, których szerokość wynosi od 1,75 do 2,4m.

W przypadku większych zgromadzeń, takich jak eventy, konferencje, inne wydarzenia w dużych pomieszczeniach w hotelu, centrum konferencyjnym, klubie, zalecamy ekrany ramowe, których wielkość zaczyna się od 3 metrów.

 

Wynajem ekranów projekcyjnych – dla kogo usługa?

Wynajem ekranów projekcyjnych adresowane jest do wszystkich firm, hoteli, sal konferencyjnych, szkoleniowców, trenerów, do branży filmowej.

Usługę adresujemy także osobom fizycznym np. do wyświetlania prezentacji na weselu, czy innym spotkaniu rodzinnym. Więcej na temat wynajmu projektora i ekranu do celów prywatnych w tym artykule.