PORADNIK: Pokaz zdjęć / prezentacja slajdów na weselu, czyli do czego przydaje się projektor…

Słowem wstępu

Prezentacja weselna, czyli pokaz zdjęć i filmów okraszonych podpisami czy zabawnymi tekstami to już prawie standard na przyjęciu weselnym. Jest to doskonała okazja, aby pokazać zaproszonym gościom to czego nie mieliśmy im okazji pokazać. Drugiej takiej okazji nie będzie. Przygotowanie wszystkiego jest bardzo proste.

Co potrzebujemy

Co na pewno potrzebujemy:

  • zdjęcia i filmy,
  • komputer,
  • projektor i ekran projekcyjny.

Co możemy ewentualnie potrzebować dodatkowo:

  • pilot do slajdów tzw. prezenter – jeżeli w naszej prezentacji slajdy nie zmieniają się automatycznie, aby móc je zmieniać i nie być uwiązanym do komputera;
  • długi przewód audio łączący komputer z nagłośnieniem (w lokalu, DJ, zespół).

Jak to przygotować?

Zdjęcia i filmy wstawiamy do slajdów w jednym z programów. Najczęściej korzysta się programu PowerPoint. Do zdjęć i filmów możemy dodawać podpisy, czy komentarze. Slajdy mogą zmieniać się automatycznie po kilku sekundach, bądź możemy przełączać je ręcznie np. za pomocą pilota do slajdów (tzw. prezenter). Do prezentacji można podłożyć ścieżkę muzyczną np. ulubioną piosenkę.

Dobrze przygotowana prezentacja powinna trwać maksymalnie 15 minut, aby też nie zanudzić gości. Dobrym momentem do jej pokazania jest np. czas podawania tortu, bądź inny moment kiedy możemy skupić uwagę wszystkich naszych gości na prezentacji. Nie warto też czekać pokazem zdjęć do samego końca; niektórzy goście mogę być już wtedy mocno „zmęczeni”.

Kto się tym zajmie?

Kto powiedział, że prezentację weselną musi przygotowywać para młoda? Taka prezentacja to dobry prezent dla młodych od na przykład rodziców, którzy w swoich albumach mają za pewne wiele zdjęć z dzieciństwa młodych. Z drugiej strony, prezentacja może być świetnym prezentem od pary młodej dla rodziców (podziękowanie), bądź też od świadków dla młodych.

Skąd wziąć sprzęt i kto to obsłuży?

Sprzęt do wyświetlenia prezentacji: projektor, ekran projekcyjny, akcesoria takie jak pilot do slajdów itp. można oczywiście wynająć w naszej wypożyczalni.

Posiadamy na wynajem wiele typów projektorów multimedialnych oraz ekranów projekcyjnych, które sprawdzą się w każdych warunkach. Wypożyczony u nas sprzęt dowozimy, podłączamy, potem demontujemy. Możemy przyjechać wcześniej, podłączyć i sprawdzić wszystko, lub możemy przyjechać dokładnie na moment prezentacji, gdyż podłączenie wszystkiego trwa zazwyczaj 5 – 10 minut. Posiadamy także długie przewody audio przez, które można podłączyć komputer z prezentacją do nagłośnienia lokalu bądź DJ-a / zespołu.

Na życzenie możemy zeskanować Państwa zdjęcie oraz przygotować prezentację za Państwa lub z Państwa udziałem.

I jeszcze niespodzianka, dla wszystkich zamawiających zestaw projektor i ekran projekcyjny przygotowaliśmy niespodziankę. Druga doba wynajmu gratis, abyście mogli skorzystać z wynajętego u nas projektora i ekranu również na poprawinach. Wystarczy w zamówieniu podać kod zniżki WESELE10 w uwagach do zamówienia lub w mailu.

Pełna oferta projektorów w tym miejscu, ekranów projekcyjnych tutaj. Tutaj dowiecie się jeszcze co przygotwaliśmy na Wasze wesele lub ślub.

W razie pytań czy wątpliwości skontaktujcie się z nami!

0