Wesele bez DJa, zespołu? Wynajmij nagłośnienie! My podłączamy, Ty oszczędzasz!

Wesele bez DJa, zespołu? Czy jest to w ogóle możliwe?

Wiele par stawia sobie pytanie, czy możliwe jest wesele bez DJa, zespołu, wodzireja? Nie są to głosy odosobnione. Temat ten często poruszany jest w Internecie, a do naszej wypożyczalni zwracają się pary z pytaniem, czy to ma sens i czy samodzielna obsługa profesjonalnego nagłośnienia jest możliwa. W tym artykule, nie chcemy w żaden sposób odradzać Państwu współpracy z zaangażowanymi i kochającymi swoją pracę DJami, pragniemy jedynie zwrócić uwagę na alternatywę, szczególnie aktualną w czasie ograniczeń covidowych.

Wynajem nagłośnienia polecam na wesela organizowane dla kilkudziesięciu osób, gdzie w dużej mierze będą to ludzie młodzi bądź osoby dobrze się znające, gdzie to my chcemy decydować o repertuarze, a muzyka może, ale nie musi grać roli pierwszoplanowej.

(K. Bolesta, właściciel Bolesta Consulting, 12 lat doświadczenia w branży eventowej)

Decyzja o wyborze usługi wynajmu nagłośnienia na wesele jako alternatywa do zaangażowania DJa, czy zespołu powinna być poprzedzona chwilą zastanowienia się nad tym jaki charakter będzie miało wesele, kto będzie w nim uczestniczył, jak będzie rola muzyki i zabaw towarzyszących, jaki mamy budżet.

Warto zadać sobie następujące pytania:

  • Ile osób będzie uczestniczyć w weselu? Małe i średnie wesela, czyli takie na kilkanaście bądź kilkadziesiąt osób mogą obejść się bez DJa i zespołu. Przy organizacji niewielkich wesel procentowy koszt zaangażowania takie osoby jest znaczący; wynajem nagłośnienia może być rozsądną cenowo alternatywą.
  • Kto będzie uczestniczył w weselu? Jeśli będą to głównie ludzie młodzi i w średnim wieku, w szczególności dobrze znający się np. rodzina, znajomi, czyli osoby, które mogą mieć podobne oczekiwania w stosunku do wesela a także podobne gusta muzyczne to nic nie szkodzi na przeszkodzie, aby osoba nam zaufana była odpowiedzialna za odtwarzanie utworów z playlisty na wynajętym nagłośnieniu.
  • Jaka rolę odgrywać będzie muzyka podczas wesela? Jeśli jest ona kwestią kluczową postawmy na doświadczonego DJa, jeśli natomiast będzie ona tylko tłem, lub będzie odgrywać rolę drugoplanową a interakcja i rozmowy między gośćmi będą kluczowe, wtedy warto rozważyć wypożyczenie zestawu audio.
  • Czy mamy osobę, która może zająć się obsługą nagłośnienia? Ważne jest, aby osoba ta czuwała nad przebiegiem playlisty, ściszała i pogłaśniała muzykę jeśli jest taka potrzeba. Nie jest to zajęcie mocno angażujące, aczkolwiek wymagane jest tu poczucie odpowiedzialności. Sama obsługa nagłośnienia jest banalnie prosta. Sprzęt zostaje skonfigurowany przez pracownika wypożyczalni, a obsługa sprowadza się zasadniczo jedynie do obsługi poziomu głośności. Playlistę można odtwarzać z dowolnej aplikacji, czy komputera. Warto przygotować sobie wcześniej ulubione utwory, czyli takie, które podobają się zarówno nam jak i gościom. Do stworzenia playlisty można wykorzystać np. Spotify, Deezer, Apple Music itp.

Jaki jest koszt wynajmu nagłośnienia na wesele na terenie Warszawy i okolic?

Cena uzależniona jest od danego zestawu (jego mocy i parametrów) oraz akcesoriów dodatkowych (np. mikrofony bezprzewodowe itp.). Koszt wynajmu w Warszawie wraz z transportem wynosi najczęściej między 500 a 1500 zł netto.

W jaki sposób uzyskać ofertę i zarezerwować sprzęt? 

Zapraszamy Państwa do kontaktu. W zapytaniu prosimy przesłać informację odnośnie miejsca, dat i godzin dostawy i odbioru, ilości osób na sali oraz wielkości pomieszczenia.

Jakie usługi towarzyszące można zamówić wraz z wynajmem nagłośnienia na wesele?

Nasza firma specjalizuje się przede wszystkim w wynajmie projektorów i ekranów. Posiadamy doświadczenie w obsłudze prezentacji ślubnych. Posiadamy także oświetlenie eventowe do dekoracji świetlnej sal weselnych.

0